Cosuri tratate prin microdermabraziune

Boli de piele

Postata de Sari cu 13 ani in urma.

Va rog daca exista persoane care s-au tratat cu aceasta forma de peeling, pe fata, as fi interesata de efectele si riscurile reale, as fi foarte bucuroasa sa ma ajute cu informatii

Raspunsuri (6)

theo

acum 13 ani

Eu personal am facut o sedinta dar doar pt a curata tenul, nu aveam probleme cu cosurile dar prietena mea avea destul de multe probleme dar nu prea a dat rezultate, am inteles ca e nevoie de multe sedinte pt a se vedea rezultatele.Ea a renuntat dupa 4

Dr. Corneliu DOBRE

acum 13 ani

''Cosurile'' pot avea multe cauze. Pot fi cu puroi (cap alb) deci mici infectii, pot fi foliculite, tot infectii, - ale anexelor firului de par, cu sebum (cap negru) - comedoane inflamate, etc. Singura persoana care poate stabili diagnosticul si deci tratamentul est medicul dermatolog. Peelingul nu este un tratament pentru ''cosuri''.
Din contra, existenta micilor infectii este o contraindicatie pentru acest tip de tratament.

Sari

acum 13 ani

va multumesc.
Am cumparat cartea Cum sa scap de cosuri in trei zile, si parca este mai bine fetita mea.Oricum in urma raspunsurilor primite a renuntat la aceasta procedura.Daca nu primeam raspunsurile voastre, ar fi avut impresia ca eu nu doresc sa o ajut, dae asa , mmacar nu si-a facut rau si nici nu am cheltuit acei bani.

Elena

acum 12 ani

De c***a voucher in valoare de 150 eur la clinicile Miko Beauty Center! Pretul este negociabil. Mentionez ca acesta este castigat in urma participarii la un concurs pe site-ul ele.ro Puteti opta pentru orice tratamente doriti: microderm abraziune, dermatocosmetica, microinjectii cu toxina botulinica, implanturi cu acid hialuronic, diverse tratamente pentru inlaturarea celulitei, etc. Mai multe detalii pe www.mikomed.ro Rog seriozitate 0785.549.829

Clau Bianca

acum 10 ani

Eu am scapat de cosuri si puncte negre dupa ce am folosit un tratament cu creme cu 100% ulei pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.

Pe langa cremele impotriva acneei, am folosit si demachiant si lotiune tonica special concepute pentru acnee pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.

Pentru mine produse au functionat extraordinar de bine, m-au scapat de toate punctele negre si de toate cosurile si le recomand cu ceea mai mare incredere.

Gabriela Bocu

acum 10 ani

Clau Bianca,...sa stii ca am incercat si eu produsele de la Thursday Plantation, si sunt foarte multumite de ele.

Chiar iti fac treaba asa cum trebuie. Mersi mult de comentariu.

Iti urez o zi frumoasa.