cosuri-pete(Elena)

Boli de piele

Postata de Epurica cu 14 ani in urma.

buna..am si eu o intrebare.am 19 ani...(f)si de ceva timp au inceput sa apara cosurile pe fata , iar acuma mi-au ramas pete rosii...si am incercat sa le tratez cu AKnesol..o lotiune luata de la plafar...+ceai trei frati patati tot de la plafar.de o saptamana...am inceput acest "tratament"...dar nimic..oare e prea devreme ptr ameliorarea petelor?as vrea un sfat ..care ar fi crema indicata special pentru aceste pete ramase de la cosuri.

Raspunsuri (5)

andreea

acum 14 ani

sa inteleg ca ti-au trecut cosurile? eu am acnee de 3-4 ani...km niciun tratament nu m-a ajutat pana acum..de la tr naturiste pana la cele mai scumpe creme.in perioadele de usoara ameliorare intr-adevar raman acele pete rosii neinflamate.ceea ce am constatat insa este k in kteva saptamani acele pete se retransforma in cosuri.am aflat k petele sunt urme ale cosurilor la kre ori am umblat eu..facandu-le mai mult rau dekt bn si kre doar dau impresia k trec revenind apoi, ori pur si simplu iritatii..kre tot acolo duc. poti folosi masti de drojdie de bere si o apa termala buna pentru calmare. asta k sa acoperi efectele kt de kt.pt tratament iti dai seama e nevoie de o parere avizata.mult succes!

Alexandra Capraru

acum 10 ani

Am avut si eu aceeasi probleme cu cosurile si petele lasate de cosurii.
Eu am fost la un doctor dermatolog si mi-a dat ca tratament sa folosesc un Stick antiseptic Gel cu 100% ulei pur arbore de ceai de la Thursday Plantation.
Din ce mi-a zis medicul stick-ul tratează petele de pe piele si pielea iritata.
Asa a si facut si il recomand cu ceea mai mare incredere.

Mirela Miri

acum 10 ani

Am incercat si eu stick-ul natural pentru petele lasate de acnee si iritații ale pielii cu arbore de ceai de la Thursday Plantation, si e foarte eficient Alexandra Capraru, asa cum ai zis.

Mersi ca ne-ai zis si noua de stick-ul de pete.

maria dodan

acum 8 ani

Buna ma numesc maria 21 ani si vreau sa scap de cosuri varog ajutatima am hncercat cu ore solute dar nimic

maria dodan

acum 8 ani

Buna ma numesc maria 21 ani si vreau sa scap de cosuri varog ajutatima am hncercat cu ore solute dar nimic