Cosuri cu aspect ciudat

Boli de piele

Postata de nicoletaguns cu 10 ani in urma.

Buna seara,

Am aproape 24 de ani si de pe la 18 ani am probleme mari cu tenul. Am acnee pe zona fetei, dar de o saptamana s-a manifestat foarte ciudat. Imi apar foarte multe cosuri care arata ca un herpes (ca un cos alb cu multe capete) pe zona barbiei si usor pe gat. Desi nu le sparg, acestea se raspandesc pe zi ce trece:( Ce se intampla? De la ce poate fi? Ce tip de acnee este asta?? :(

Raspunsuri (5)

vikitoria

acum 10 ani

buna! poate fi de la praf o infectie sau ai umblat cu ceva si nu teai spalt pe maini si dupa aia teai atins pe fata. eu ce as putea sa recomand sa iti cumperi de la farmacie argila..sunt la pliculet nu sunt scumpe deloc..scrie pe ele cum se foloseste.eu una lam folosit ca si masca de fata .mie mia facut tare bine.si eu am avut probleme cu tenul am avut acnee pe toata fata si dupa un tratament cu argila timp de 1 luna mi-au trecut si de atunci nu am probleme..mai imi ies cateodata dar putine.
In fine ..deci daca incerci si vezi ca nu functioneaza as sugera sa te adresezi medicului de familie caci poate fi o problema hormonala sau dermatologica

buna

acum 10 ani

ai multe toxine in sange,nu bei suficienta apa si probabil esti constipata.S-au adunat in timp aceste probleme.Mai mult ca sigur este di o parazitoza ,micoza intestinala.Daca doresti sa scapi ,cauta-ma pe yahoo,adresa este vitaguard.Nu faci nimic cu alifii sau masti,cauza trebuie rezolvata.Poti avea urmari urate pe ten.Terapeutul teu

maria4781

acum 9 ani

Pastile pentru acnee -
http://track.derminax.ro/product/Derminax/?uid=2484&sid=748&pid=123&bid=adc***aec

Irina

acum 10 ani

trebuie sa faci o cura de detoxifiere. Incearca zeolitul lichid si pe fata poti sa aplici zeolit masca cosmetica

Sanatate

Madalina Maftei

acum 10 ani

Am avut si eu o problema asemantoare ca a ta.

Iti recomand sa cauti un sapun organic cu ulei pur din arbore de ceai si un tratament anti-acnee cu creme pe baza de ulei 100% pur din arbore de ceai (tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Pentru mine tratamentul a functionat foarte bine, in scurt timp, efectele s-au vazut, tenul era mai luminos si treptat acnee s-a uscat si apoi a disparut complet.

Acuma mai folosesc doar sapunul, pentru ca m-am indragostit de el.
Iti recomand daca inca ai probleme cu acnee.