cosulete

Boli de piele

Postata de gina27120685 cu 13 ani in urma.

mi-au iesit pe brate niste cosulete de cateva luni si nu mai scap de ele.am fost la dermatolog si mi- a dat tratament 2 saptamani cu lop***ad si sa continu cu bepanthen,dar degeaba,fara rezultat.ce as putea sa fac?

Raspunsuri (4)

Vali

acum 13 ani

Intra pe cosmetica verde gasesti acolo crema antiacneica cu radacina de maral o gasesti la Toate Magazinele Bio: Planteea, Farmacia verde, sau vezi ca mai anunta cand au ei targuri in Bucuresti.
Incearca si sapun cu unt de sheea Savon du Midi

gina27120685

acum 13 ani

mersi mult.o sa incerc.

ionut

acum 13 ani

deci am accne cam de vreo 3 ani am fost la un dermato care mia prescris diferit retete cum ar fi ixotersinu zineritu scinorenu ;))..singuru care ameliora cat de cat a fost zinerytu ...

Dar era un fel de masca caci el nu ajuta la trecerea acneei ..si am observat ka cel mai bun tratament este sa nu folosesti niki un fel de crema antibiotice pur si simplu te speli pe fata cu apa si sapun akuma nu stiu kat de buna e solutia da e mult mai buna decat tratamente cu diferite lotiuni ... deci pe scurt nu e buna niki o tampenie prescrisa de medic sau farmacist ei spun ca is bune pt asi vinde marfa

gina27120685

acum 13 ani

da ionut am vazut si eu dupa ce am fost la medic si mi-a dat toate p***aile de creme cu antibiotic.vad ca incep sa imi treaca.mi-am comandat un sapun cu scortisoara de la galador.incearca si intra pe net sa vezi ce gama faina de sapunuri au si sunt fabricate manual.poate te ajuta.