cos pe san

Boli de piele

Postata de adina23san cu 12 ani in urma.

buna ziua.am o intrebare ,de vreo saptamana mi-a iesit un cos pe sanul stang era sub piele si ma cam durea,dupa o saptamana a incetat durerea si el s-a facut mic dar inca se simte la atingere.sa mentionez faptul ca in jurul mameleonului imi cresc fire de par de ceva timp si le scot cu penseta.eu m-am gandit ca mi-a crescut un fir de par sub piele dar mie frica sa nu fie vorba de ceva mai grav.

Raspunsuri (3)

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 12 ani

PT. ORICE EVENTUALITATE ESTE BINE SA VA CONSULTE UN MEDIC GINECOLOG; ESTE POSIBIL SA FIE O BOALA PUR DERMATOLOGICA PRODUSA DE INFECTAREA CU UN MICROB A UNUI FIR DE PAR PE CARE L-ATI EPILAT SI ATUNCI ESTE BUNA O CREMA DEZINFECTANTA(DERMAZIN, BANEOCIN, ETC).

rizea liliana

acum 12 ani

buna ziua.din anul 2008 mi.a aparut la sanul drept sub areola ca un fel de cos sub piele,n.am fost la doctor,atunci s.a spart si a iesit foarte mult puroi.cu timpul a trecut.anul urmator mia aparut iar in 2009 apoi in 1010 aceeasi poveste exact in accelasi loc si pe fiecare an in lunile febroarie, martie.in anul 2011 la fel.m.am dus la medic mi.a dat antibiotic/amoxicilina 10 zile,si mia spus ca nu o sa mai imi apara.am crezut.dar n.a fost asa anul acesta iara a aparut in fabroarie.mi.a dat iar amoxicilina 10 zile nu mia trecut,mai mi.a dat iara inca 10 zile.si am vizita la dermatolog pe 10 aprilie la recomandarea medicului.pana atunci astept cu nerabdare si cu frica.nu stiu ce am.va rog daca puteti sa ma lamuriti cu aceasta problema.va multumesc

rizea liliana

acum 12 ani

buna ziua.din anul 2008 mi.a aparut la sanul drept sub areola ca un fel de cos sub piele,n.am fost la doctor,atunci s.a spart si a iesit foarte mult puroi.cu timpul a trecut.anul urmator mia aparut iar in 2009 apoi in 1010 aceeasi poveste exact in accelasi loc si pe fiecare an in lunile febroarie, martie.in anul 2011 la fel.m.am dus la medic mi.a dat antibiotic/amoxicilina 10 zile,si mia spus ca nu o sa mai imi apara.am crezut.dar n.a fost asa anul acesta iara a aparut in fabroarie.mi.a dat iar amoxicilina 10 zile nu mia trecut,mai mi.a dat iara inca 10 zile.si am vizita la dermatolog pe 10 aprilie la recomandarea medicului.pana atunci astept cu nerabdare si cu frica.nu stiu ce am.va rog daca puteti sa ma lamuriti cu aceasta problema.va multumesc