copil 9 ani diagnostic psoliarzis

Boli de piele

Postata de florea p cu 9 ani in urma.

ne luptam cu psoliarzis de la 5 ani genunghi coate scalp ochi daca are cineva o slutie salvatoare va rog sa ma ajutati

Raspunsuri (5)

Dr. Toth Noemi

acum 9 ani

Buna ziua!
Incercati medicamentul SECUKINUMAB 300 (Cosentyx).
Mai mult: http://www***

Dr. Toth Noemi

acum 9 ani

Descrierea in limba Romana:
http://ec.europa.eu/health/documents/community-register/2015/20150115130444/anx_130444_ro.pdf

Luca

acum 9 ani

In prospect scrie clar "Siguranţa şi eficacitatea Cosentyx la copii cu vârsta sub 18 ani nu au fost încă stabilite.Nu sunt disponibile date."
De ce il recomandati unui copil de 9 ani?

Dr. Toth Noemi

acum 9 ani

Utilizarea NU este interzisa! Medicamentul era aprobata in EU in acest an, si bine inteles experimentele nu au fost utilizate la copii sub 18 ani, si nici date nu sant inca, dar cu supraveghere medicala, nu vad nici o contraindicatie.

Amando

acum 9 ani

Buna, cauta pe facebook grupa “Noua medicina germana”