Concrescenta

Boli de piele

Postata de Florin B. cu 11 ani in urma.

Buna seara,

In zona fesiera stanga, am de multi ani o formatiune care cu anii a crescut, are in jur de un centimetru diametru, cu marginea ca o floare, este prinsa de piele printr-o prelungire foarte subtire.
Am cerut in trecut parerea unui dermatolog, a spus ca se poate inlatura daca doresc, insa m-ar interesa ce trebuie facut.
Are culoarea pielii, nu sunt alte modificari vizibile, doar ca in timp )o am inca din adolescenta) a crescut.
In rest, pe piele sunt preyente diferite alunite, inchise la culoare.
V-as fi recunoscator pentru un raspuns.

Multumesc,

Cu stima,

Cristian, 33 de ani

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Inlaturarea este cea mai buna solutie.