cojirea pieli

Boli de piele

Postata de carmen mihaela cu 12 ani in urma.

Buna seara ! am si eu o intrebare intre degetele de la picioare mi se cojeste pielea si ramane sun strat foarte sesibil rozaliu care la un moment dat ustura nu stiu poate imi spuneti sa iau ceva , crema .... Multumesc !

Raspunsuri (5)

Dr. Mirela Telipan

acum 12 ani

Nu precizati daca va si mananca zona sau nu. Poate fi doar o uscaciune cutanata sau macerare daca picioarele transpira mult, dar si o micoza interdigitala. Oricum aplicati seara o crema emolienta gen tractopon 15% uree ptr hidratare si eliminarea tegumentului ingrosat , dim. puteti folosi clotrimazol intre degete si in pantofi ptr asanarea si a unei eventuale micoze.

carmen mihaela

acum 11 ani

ma ma mananca foarte rau piciorul in zona afectata

eva40

acum 12 ani

Tinea Pedis se numeste si este o ciuperca insistenta.
Foloseste Oregano oil 10 picaturi de 3 ori pe zi,pe un pic de miere,unge de 2 ori pe zi zona bolnava,si mai iei Paraprotex 3x1
ai scapat rapid

eva40

acum 11 ani

cautati aceste produse pe pagina web
www.***.ro

GuestUser

acum 8 ani

Baie de picioare in apa cu bicarbonat!!!Bicarbonatul elimina candida ! Si ceai detoxifiant din DAFIN !