ciuperca/micoza/nu stiu...

Boli de piele

Postata de Ioana14115574 cu 13 ani in urma.

Mi-a aparut o ciuperca sau ceva de genu. Nu ma mananca, pur si simplu exista. Prima oara apar ca niste punctulete mici si rosii, stranse gramada,ca un ciorchine de strugure, si apoi pielea de deasupra se descuameaza, fara sa fie bine conturat, nu se vede cercul. Prima oara era doar una, acum incep sa apara peste tot, doar pe picioare (gamba, pulpa). Mentionez ca ciuperca e cu diametrul aprox. de 1 cm-1.5 cm.

As fi postat si poza dar vad ca nu se poate.

Raspunsuri (4)

Ioana14115574

acum 13 ani

am uitat sa spun ca nu pot sa ma duc la medic, momentan sunt in strainatate, nu am resurse financiare. Mi-am cumparat Canesten si in loc sa dispara, au aparut in plus vreo 2.

elena

acum 13 ani

Ceva asemanator am avut si eu in zona ombilicului. Mi-am cumparat de la farmacie Fluocinolon N unguent si dupa ce m-am dat de 2-3 ori mi-a trecut. Sanatate.

Maria

acum 13 ani

ciuperca e o micoza care se ia f usor.eu am avut si pe fata.trebuie neaparat sa mergi la dermatolog.

lily

acum 13 ani

Salut !Am avut un fel de bubita . Bubita ma mananca .aAdoua zi am vazut ca are un . mic pe mijloc .Este ciuperca ,doctore ?