Cicatricile

Boli de piele

Postata de victor59104988 cu 15 ani in urma.

Consultati un medic dermatolog sau o clinica de chirurgie plastica, intrucat poate fi vorba despre un epiteliom. Nu-l mai deranjati!

Raspunsuri (11)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

In urma cu 16 ani am suferit o intrventie chirurgicala la piciorul drept ca urmare mi-a ramas o cicatrice urata iar piciorul drept e putin mai scurt ca stangul iar muschi mai putin dezvoltati as dori o parere.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am suferit de adenita, mi s-a facut o incizie iar in urma acestuia am ramas cu o cicatrice.As dori sa stiu cum pot sa ma tratez.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am urme pe fata in urma problemelor cu acneea...nu stiu cum sa fac sa imi treaca..mai am probleme cu acneea fac ff multe tratamente chiar nu le storc deloc cosurile dar urme tot am...cum as putea sa scap de ele ?va multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am urme pe fata in urma unor bube dulci..as vrea sa stiu daca exista ceva cu care le pot trata.va rog sa imi raspunde-ti..

comentarii utilizatori

acum 15 ani

mi-au aparut pe fata asa zisele bube dulci si is foarte urate,,,nu stiu cum sa scap de ele..am incercat tot felul dar mi se tot intind,va rog sa ma ajutati ..va multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

dupa un cutit in regiunea abdominala as vrea sa stiu daca e posibil de facut ceva cu cicatricea?! am 23-25 cosituri ... HELP ! S.O.S.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

as vrea sa stiu daca exista alta metoda in afara peeling-ului facial .......pt cicatrici provocate de cosuri...:(...multumesc ......

amiucs

acum 14 ani

Am o arsura dobandita in urma neglinjentei mele. mai exact un prieten mi-a propus sa facem o plimbare cu scuterul. toate bune si frumoase pana cand a trebuit sa cobor de pe scuter, cand am atins toba acestuia care era fierbinte. astfel m-am ars la gamba dreapta. este o arsura intre gradul I si gradul II. are un diametru de 2,5 centimetri. iar pe suprafata arsurii jumatata este piele rosiatica foarte usor incretita, iar cealalta, piele de culoare normala, iar in jurul ei marginita de piele rosiatica. defapt culoare este o alternanta de la culoarea normala, un pic mai vinetiie. am folosit comprese, miere si oximed. arsura este de ieri dupa-amiaza. arsura se va cicatriza normal, sau va dura mai mult, ac***a in vedere ca pielea nu este la fel pe suprafata ei? si in acest ritm in cat timp se va reface tesutul?

olaru dana

acum 11 ani

cum gasesc un doctor pentru fata....pentru operatia fata

andreea

acum 9 ani

Cand eram mai mica s-a spart un geam la scoala si o bucata mi-a cazut pe mana si mi-a ramas o cicatrice tare urata. Am tot crezut ca se vindeca singura dar fara succes. Am aflat de la o prietena din facultate ca a reusit sa se vindece de cicatricile lasate de acnee cu ajutorul unui gel tratament natural pentru cicatrici de la Derma E si mi-a zis ca il folosesc ca e tare eficient. Am folosit acest gel si chiar a fost foarte bun, m-a ajutat si pe mine cu cicatricele si il recomand.

monica

acum 8 ani

Va pot confirma ca e eficient aceste gel pentru cicatrici de la derma E. Il folosesc impreuna cu un scrub natural tot de la ei si e wow. Recomand cele 2 produse cu incredere