Celulita la gamba dreapta?

Boli de piele

Postata de MembruMobileApp150330210426313 cu 8 ani in urma.

Buna seara? L-am dus pe tatăl meu ieri la spital pentru ca avea o durere f puternica la rotula genunchiului drept si toata partea superioară pana la genunchi de culoare roșu-vinețiu...medicii mi-au spus ca re celulita la gamba(o infecție din ce am inteles eu) si mi-au dat ca si tratament Dalacin C 300 mg de 2 ori pe zi cate 2 pastile. In seara asta a luat pentru a treia oara pastile insa în seara asta am observat ca s-a umflat si partea superioară a piciorului. Ce sa fac sa il duc din nou la spital? Va rog ajutați-ma!!!

Raspunsuri (1)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Lipsa de raspuns la tratament impune o reevaluare de urgenta a bolii in cadrul unui serviciu de boli infectioase .