CE TRATAMENT SE IAU SI CARE AR PUTEA FI CAUZA?

Boli de piele

Postata de inger cu 14 ani in urma.

AM O IRITATIE PERMANENTA INTRE COAPSE MAI PRECIS INTRE COAPSE SI ORGANELE GENITALE CARE INDIFERENT CU CE MA UNG DISPARE DUPA CITEVA ZILE SI REAPARE DIN NOU DUPA CITEVA ZILE
SIMPTOMELE : ZONA E ROSIE SI PREZINT O MINCARIME PERMANENTA PINA MA DAU CU UN UNGUENT( AM INCERCAT ORICE UNGUENT AM AVUT IN CASA CA SUNT SARACA TRAIESC DINTR-O PENSIE DE BOALA EU SI FATA , UNEORI NU AM BANI DE PAINE) APOI DISPARE DUPA 30 DE MIN DUPA UNGERE DAR REAPARE PESTE O ORA
MULTUMESC DIN SUFLET
D-ZEU SA VA BINECUVINTEZE

Raspunsuri (13)

mikmok

acum 14 ani

Incearca sa faci spalaturi locale cu ceai de galbenele sau pelin cicatrizeaza - cumpara de la farmacie Bepanten.

mary

acum 14 ani

multumesc din inima mea indurerata caci sunt si fffffff bolnava nu ma pot deplasa singura si pe deasupra traiesc si dintr-o pensie de boala cu giica mea si nu ne ajunge banii uneori nici de paine
Daca nu va suparati nu sti-ti cit costa BEPANTEN ?
D-ZEU SA VA BINECUVINTEZE

inger

acum 13 ani

Multumesc din suflet pt sfaturi , nu ma asteptam sa-mi mai raspunda cineva
D-ZEU SA TE BINECUVINTEZE pt inima ta buna , caci am o viata de cosmar si de regula nu ma ajuta nimeni nici cu o vb buna
O ZI PLINA NUMAI DE BUCURII

iulia

acum 14 ani

Bepanthen este in jur de 23 de lei, dar daca ai posibilitatea mai bine mergi sa te vada un dermatolog.

mary

acum 14 ani

Din pacate nu am posibilitate sa merg la dermatolog caci nu ma pot deplasa
Scz deranjul pe care v-i l-am pricinuit cu intrebarile mele si multumesc din suflet
O zi plina numai de bucurii

sorina

acum 14 ani

Cel mai bine ar fi sa te vada un dermatolog. Asa cum descrii pot fi multe cauze ...dar nu da banii pe bepanten deoarece este putin probabil sa te ajute. Daca iti este absolut imposibil sa te vada un medic. macar si cel de familie ,incearca un travocort 1 aplicatie zi.
Multa sanatate

isa

acum 14 ani

matusa mea sufera de psoriazis...acum 2 ani mi-au aparut o roseata la glezna de la piciorul drept.am fost la mare,si a trecut nu am bagat de seama,insa in fiecare toamna roseata imi reapare insa acum si pe pulpele pisioarelor,si pe coate.dupa baie raman bubitele rosii insa apoi se formeaza o crusta alba.la medicul dermatolog nu imi permit sa merg pentru ca nu am banii.v-as ruga daca se poate sa imi raspundeti la banuiala mea:am psoriazis?ce medicamente mi-ati recomanda?astept raspuns urgent la [email protected] multumesc din suflet.sunt disperata pentru ca am 23 de ani iar vara nu stiu cu ce sa ma mai imbrac.

mary

acum 14 ani

multumesc din inima
D-ZEU SA TE AJUTE IN VIATA SA FI SANATOASA SI FERICITA

MOGA CODRUTA

acum 14 ani

Am un baietel de doi ani si doua luni, iar de aproximativ un an de zile, are o pata rosie care se simnte calduta din cand in cand, pe fata, iar pe picioruse ajunge la niste rani atat de urate, incat cateodata ii crapa pielea si ii curge un lichid lipicios. Am fost cu el la un dr. dermatolog, dar in afara de faptul ca imi spune sa il ung cu hidrocortizon sau cu elocom, ori de cate ori ii apar eczemele, nu ii face nimic. V-AS RUGA FRUMOS SA-MI DATI UN SFAT ,poate ar trebui sa ii facem mai multe investigatii. Multumesc frumos.

dttBongo

acum 14 ani

Pt,*inger*.ai o infectie micotica.incearca cu clotrimazol unguient,
in jur de de 5lei tubul.ai prescriptiile in interior

mary_inger2007

acum 14 ani

Multumesc din suflet D-ZEU SA TE BINECUVINTEZE pt sfat caci am o viata de cosmar si nu am pe nimeni cine sa ma ajute nici macar cu un sfat , o duc foarte greu traiesc dintr-o pensie de boala( nu ma pot deplasa singura)cu fata care e studenta la 2 facultati , uneori nu am bani nici de paine si in plus mi-a murit un copil de curind
D-ZEU SA TE AJUTE PT SUFLETUL TAU BUN

Costica

acum 13 ani

Iritatia se datoreaza unei infectii fungice, o ciuperca, probabil -Tinea cruris -. Puteti folosi cu rezultate foarte bune "Travocort crema" de 2 ori pe zi. Este necesar ca lenjeria sa fie calcata cu un fier de calcat cu aburi.
Urmariti urmatoarea adresa si mai cereti relatii de la specialist : http://forum.romedic.ro/prod/Pete_rosii_in_zona_testiculelor_03499.html
Veti primi un raspuns competent. Eu am folosit sfatul domnului doctor de la adresa mentionata si am fost foarte multumit. Personal am fost la dermatolog de trei ori si am folosit vreo 3 feluri de unguente si 2 feluri de pastile care nu mi-au fost de folos.
Probabil aveti diabet si din aceasta cauza aveti imunitatea scazuta!
Va doresc insanotosire grabnica.
Sa auzim de bine.

inger

acum 13 ani

MULTUMESC DIN SUFLET NU MA ASTEPTAM CA IMI MAI DEA CINEVA VREUN SFAT
D-ZEU SA TE BINECUVINTEZE CA DE REGULA CU TOATE CA AM VIATA ASTA DE COSMAR NU MA AJUTA NIMENI NICI CU O VB BUNA
O ZI PLINA NUMAI DE BUCURII