ce tratament sa fac

Boli de piele

Postata de scoby cu 13 ani in urma.

buna ziua,am de aproximativ 2 ani niste pete mici pe umeri de culoare deschisa si mi s-a dat de la dermatolog o crema biazol si un sampon nizoral(ketoconazol),mi-am dat intocmai cum mi s-a spus mai am sa-mi dau o data si petele n-au disparut.Va rog daca ma puteti ajuta sa-mi spuneti cu ce altceva imi pot da sa-mi dispara.Am uitat sa mentionez ca aceleasi pete le are si sotul meu de vreo 7 ani,eu sunt cu el de 9 ani si mi-au aparut akum 2 ani,va spun pt ca mi s-a spus e foarte posibil sa le fi luat de la el.Va multumesc din suflet.

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 13 ani

Tratamentul în cazul aceastei probleme poate fi prescris doar de un medic dermatolog.

Dr. Corneliu DOBRE

acum 13 ani

Poate fi vorba despre o forma de pitiriazis (ciuperca a pielii). Tratament cu ketocoanzol crema de 2 ori pe zi timp de 2-3 luni. Diagnosticul trebuie stabilit de un medic dermatolog.
075dermato