Ce sunt aceste bubite pline cu lichid incolor?

Boli de piele

Postata de cu 5 ani in urma.

Buna ziua, de curand am inceput sa merg iar la saloanele de bronzat ac***a in vedere ca vara se apropie si nu am timp anul acesta sa merg la mare.
Ultima sedinta de bronzat am avut o acum o saptamana si de cateva zile mi au aparut pe tot abdomenul pana aproape de zona inghinala si pana la sani niste bubite mici pline cu lichid incolor. Nu ma mananca, nu ma ustura, nu am nicio senzatie doar ca sunt foarte inestetice, sunt de marimea unor cosuri si se vede ca lichidul este sub un strat foarte subtire de piele. Ma gandesc ca poate m am ars si asta este modul corpului de a se vindeca... sunt foarte ingrijorata si as aprecia foarte mult un raspuns din partea voastra!!
Va multumesc!!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Ingrijirea-pielii/arsurile-solare_1384