ce sa fie

Boli de piele

Postata de barbut cu 11 ani in urma.

pe sotia mea o doare foarte tare mana dreapta din umar ca efectiv nu poate face nimic de durere a facut si 10 sedinte de fizioterapie dar nu se cunoaste nici o schimbare

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Aceasa durere de umar a fost investigata?
Este recomandat sa efectueze un consult reumatologic si eventual sa efectueze investigatii suplimentare pentru stabilirea cauzei( ex: EMG, RMN umar+/- coloana cervicala).

Mergeti la un medic homeopat

acum 11 ani

Mergeti mai bine la un medic homeopat caci analizele duc in foarte rari cazuri la depistarea cauzei si chiar daca s-ar gasi cauza, una este diagnosticul si alta este vindecarea. Chiar cu diagnostic corect, cele mai multe tratamente medicamentoase combat numai durerea si inflamatia si aproape niciodata cauza. Daca nu cunoasteti nici un medic homeopat bun imi puteti scrie un email la ***@yahoo.com

ioana florentina130249

acum 11 ani

si eu am avut o asa durere,am facut tot ce se putea la medici dar nu m-am simtit bn,acum am incercat 10 zile cu aflamil 2 pe zi si masaj pe mana cu vaporub crema,ma simt f bn,sunt asistenta farmacie,crede-ma am incercat multe

alina

acum 11 ani

mama meaa avut aceeasi problema acum vreo 4 ani. o durea mana atat de rau ca nu o putea misca. a facut tratamente cu analgezice, acupunctura, nimic. medicii din italia i-au spus ca are nu stiu ce la mana si ca o vor opera la mana. a venit in romania si dupa un RMN i s-a pus diagnostiul de hernie cervicala. au operat-o si de atunci e bine. este bine sa faceti investigatii detaliate si sa luati in calcul si alte posibilitati, nu numai legate de mana in sine. numai bine si multa sanatate.