ce sa fie?

Boli de piele

Postata de femeiainrosu42 cu 12 ani in urma.

intrebare;buna ziua,in urma cu cateva saptamani am fost muscate de un purece.dupa ce am scapat de el,am ramas cu senzatia de arsura mai jos de sezut.mentionez ca o resimt doar cand stau pe scaun.si am mancarimi ale pielii.mentionez ca nu am nici un fel de alta boala,care sa dea aceste simptome.ce ma sfatuiti?

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 12 ani

Muşcatura unui purice produce în majoritatea cazurilor mâncarime locală dar în cazuri extreme, poate produce dermatite alergice de contact. Dacă simptomele persistă ar fi recomandat consultul unui medic dermatolog care pe baza simptomelor prezente şi efectuând anamneza si examenul fizic va putea stabili şi recomanda creme, unguente sau loţiuni pentru aplicare locală pentru a reduce inflamaţia (de exemplu, calamina).

femeiainrosu42

acum 12 ani

MULTUMESC.

pena

acum 12 ani

Cre ca esti alergica. Ai putea lua cateva pastilute de Aerius sau de Clorfeniramin care sunt pt alergii. Vezi prospectele pe Google.Sanatate

femeiainrosu42

acum 12 ani

multumesc.