ce sa fac?

Boli de piele

Postata de addelina21 cu 12 ani in urma.

am avut un accident la locul de munca,am curatat cu substante chimice caramizi,si mi-a intrat pe sub manusi substanta si ma ustura foarte tare mana,unghia de la degetul mare mi-e toata alba.mana imi este unflata.acestea s-au petrecut acus 3zile.am fost la doctor si mi-a dat ceva pansamente cu ceva unguent pe ele insa durerea persista si mi-a dat si o cutie de steroizi.ce pot face?

Raspunsuri (2)

parerea mea

acum 12 ani

Vedeti cu ce substante ati fost in contact, folositi solutii neutralizante pentru toaleta plagii si apoi tratati arusurile rezultate. Mergeti la dermatolog pentru a evalua starea unghiei.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Respectiva substanta a creat o dermatita de contact la nivelul mainii, ce trebuie tratata corespunzator de catre medicul specialist dermatolog