ce sa fac?

Boli de piele

Postata de Dianitha cu 13 ani in urma.

buna,dunt maria am 17 ani si de 2 zile am fata rosie si umflata...defapt in zona pometilor...nu styu de la ce...nu am mancarimi dar e putin umflat si rosu...ce sa fac?:(ma spal foarte des pe fara...cu apa rece si sapun ma spal cam de 3 ori pe zi....mii putin patata fata in zona pometilor...ce s afac?

Raspunsuri (4)

Dianitha

acum 13 ani

am uitat sa mentionez k nu consum alcool nu fumez...si m`am dat cu o crema pt cosuri...era recomandata de med.dermatolog.....m`am dat cu ea mai de mult....asta fiind in preajma sarbatorilor de iarna 2010...si nu m`am mai dat cu ea un timp si akm 4-5 zile am dat de ea si am zis k sa reiau tratamentul...nu a avut efect nici la craciun nici akum....apropo...poate fii de la crema aceasta ?la craciun nu am avut roseata asta pe fata...si daq era de la crema era pe toata fata nu doar pe pometi...nu?:(chiar am nevoie de un raspuns:((

carmen34b

acum 13 ani

Mergi la un dermatolog,e greu de dat un diagnostic aici.Se pot face doar supozitii,care uneori mai mult incurca decat ajuta.Pana ajungi acolo,cumpara Avene sau Eucerin ,de la farmacie,acestea sunt dermatocosmetice si pot ameliora situatia .Intreaba si farmacista.

Si lasa sapunul,ca usuca pielea excesiv.Exista solutii micelare pt curatire (nici nu mai este nevoie de apa) sau demachiante f blande.

ochi negri

acum 13 ani

Poate e o alergie.Ia CLARITINSA VEZI,POATE-TI TRECE.Daca nu,du-te la medic,e mai sigur.

Dianitha

acum 13 ani

ok ms mult de sfaturi:*