ce pot face cu acneea

Boli de piele

Postata de petryname cu 14 ani in urma.

lucrez in domeniul panificatiei,si am acnee de la faina ,ce pot face am urmat multe tratamente fara rezultate,tot felul de creme

Raspunsuri (5)

dianamioara

acum 14 ani

Pentru tenul acneic, Bionatura Braov a creat o gama speciala ce cuprinde:

1. Lapte demachiant pentru ten gras, acneic, cu extract de crin florentin - http://www.quantshop.ro/2007

2. Lotiune pentru ten gras, acneic, cu extract de crin - http://www.quantshop.ro/2008

3. Crema de tratament pentru ten gras, acneic, cu extract de crin florentin - http://www.quantshop.ro/2006.

Unic distribuitor: Quant Test.

Adela

acum 14 ani

contacteaza-ma la id mess giulia_adeline si te pot ajuta!

victoria

acum 12 ani

Indraznesc sa raspund acestei probleme, deoarece, sfatul acesta l-am mai dat unei prietene si a avut un sunces deosebit intr-un timp relativ scurt.
Exista pe piata o crema numita "SPIRULINA" de la firma "HOFIGAL", costa pana in 10 ron. Crema este de culoare verde, nu va speriati, nu va inverziti la fata, daca masati usor pana intra in piele. Prietena mea a folosit-o dupa ce se spala cu apa calda ( nu fierbinte) pe fata, seara atat de calda incat sa simti ca degreseaza tenul , fara sapun.
Nu dati cu Fond de ten, sau alte creme in aceasta perioada in care folositi Spirulina.
Veti constata ca inainte de a termina cutiuta cu crema respectiva, rezultatele vor fi mai mult decat vizibile. Eu daca as fi in locul dvs. as purta la serv. o masca protectoare, ceva f. subtire atat cat tenul sa respire.
Daca veti simti o ameliorare, va rog sa ma contactati pe adresa de email [email protected].
Va doresc sanatate.
Cu bine, Victoria

Cristina Ivanov

acum 10 ani

Eu am avut o problema asemănătoare, am avut coșuri pe tot corpul aproape…pe gat, toata fata, pe piept etc
Am scăpat de coșuri si puncte negre după ce am găsit un doctor foarte bun care mi-a dat un tratament anti-acnee eficient.

Medicul mi-a dat sa îmi cumpăr tratament anti-acnee e pe baza de creme cu 100% ulei pur de arbore de ceai(Tea Tree) de la Thursday Plantation

Pe lângă creme mi-a zis sa schimb săpunul normal cu un săpun pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai pentru a controla excesul de sebum si a distruge mai repede acnee.

Efectele au început sa apară in câteva zile, …la început coșurile si punctele negre au început sa se usuce si apoi treptat au dispărut complet.

Mihaela Stefan

acum 9 ani

Am folosit si eu produsele de la Thursday Plantation de care zicea Cristina, si sunt foarte eficiente. La mine au functionat foarte bine, eu le recomand.

Acuma dupa ce am scapat de acnee, folosesc doar produsele de curatare a tenului gras tot de la firma asta: o spuma naturala de spalat pe fata cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil), apoi o lotiune tonica naturala cu arbore de ceai si hamamelis.

Dupa cele 2 produse de curatare, folosesc crema hidratanta naturala pentru fata cu arbore de ceai, ulei de macese si vitamina E.
La mine functioneaza extraordinat ritualul de curatare a tenului de impuritati, iar excesul de sebum este mereu sub control.