ce poate fi?

Boli de piele

Postata de mary1309 cu 13 ani in urma.

De cateva zile mi-a aparut in zona abdominala o iritatie ce imi provoaca mancarimi. La inceput a fost doar pe burta ca apoi sa se extinda pe sani, pe spate si acum si pe picioare. Aparitia acestei eruptii p***ancide cu perioada de final al unui tratament cu Brufen 600mg, recomandat pentru o durere la omoplat. Am asociat pruritul cu faptul ca am facut abuz de antidolorific. Mi-a fost recomandata o crema pe baza de hodrocortizon care nu a avut absolut nici un efect. Cineva mi-a zis ca ar putea fi scabie dar nu stiu cum si de unde as fi putut fi contagiata iar preocuparea mea este nepotelul meu care este in permanenta cu mine (pana acum nu are nimic). Poate fi scabie? Daca da ce pot face?

Raspunsuri (1)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului