ce imi recomandati?

Boli de piele

Postata de corneliu2986231 cu 14 ani in urma.

Ma numesc Mary,am26 de ani si am urmat timp de cateva saptamani un tratament homeopatic insa au aparut reactii adverse si anume,fruntea mi s-a umplut de pete rosii care imi provoaca mancarimi,apoi usturimi,pete care se intind si in jurul nasului.Medicul care m-a sfatuit sa urmez acest tratament mi-a spus ca sunt normale aceste reactii adverse si doar sa astept ca vor trece.Din punctul meu de vedere,neac***a nici un strop de idee despre medicina nu cred ca este un lucru pe care treb sa-l ignor.
Imi puneti recomanda ceva care sa stopeze aceste pete?
Va multumesc!

Raspunsuri (3)

Dr. Dermato

acum 14 ani

Din cele descrise pare sa fie o reactie de tip alergic, cel mai indicat aar fi sa intrerupeti tratamentul si sa aplicati o crema cu hidrocortizon si/sau sa consultati un medic dermatolog.

alina

acum 14 ani

tratamentul homeopat pt ce a fost luat?

[email protected]

acum 14 ani

am făcut un tratamemnt cu Synacten( 4injecţii),după 4-6 zile simptomele psoriazisului au dispărut total.acum fac câte o injecţie pe săptămîmă dar au reapărut semnele psoriazisului, dar în zone noi.