Ce am si cu ce sa tratez?

Boli de piele

Postata de Catalin221111 cu 8 ani in urma.

de o perioada au inceput sa imi apara pete pe corp in special spate umeri si piept.. momentan nu pot sa ajung la dermatolog ma poate ajuta cineva cu o parere sau cu un eventual tratament pana ajung? nu mar deranja foarte tare daca nu ar avea acel aspect accentual + mancarime . aici o poza cu ele : http://uploadimage.ro/viewer.php?file=6007_fotografie0291_f1uy.jpg

Raspunsuri (2)

Dutescu Maria Dermatolog

acum 8 ani

Probabil aveti boala numita pitiriazis versicolor,data de o ciuperca .tratamentul nu reprezinta o urgenta.ESTE CORECT SA VA VADA UN DERMATOLOG.B

Dutescu Maria Dermatolog

acum 8 ani

Probabil aveti boala numita pitiriazis versicolor,data de o ciuperca .tratamentul nu reprezinta o urgenta.ESTE CORECT SA VA VADA UN DERMATOLOG.B