Care sunt sansele sa am cancer la piele?

Boli de piele

Postata de Utilizator21526257477 cu 5 ani in urma.

Sunt extrem de speriat...am o alunita destul de mare , care pare sa fie putin crapata si are o mica crusta galbena intr-o parte, am fost anul trecut la medicul de familie si s-a uitat doar putin la ea spunandu-mi ca nu am nimic ,desi ar fi bine sa scot alunita aceea...lipsit de bani la acel moment nu i-am dat importanta , insa am inceput din nou sa ma gandesc la asta..nu si-a schimbat forma deloc de anul trecut si pana acum ,insa imi este foarte frica... va rog din suflet , daca ma puteti ajuta cu un raspuns , cum ar fi care sunt sansele.. ? culoarea alunitei este maro... anul trecut medicul m-a speriat teribil cu alta chestie...daca este sa extrag alunita exista o mare sansa ca asta sa provoace un cancer la piele.. ma simt foarte rau ca si psihic... ma gandesc doar la asta de cateva zile si nu stiu ce sa fac...va import , ajutati-ma cu o informatie,un sfat..orice

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Alunite--negi-si-keratoze/alunitele-cand-sa-ne-alarmami_1397

Dr. Corneliu DOBRE

acum 5 ani

Trimiteti poze clare la E-mail: adresa_web_filtrata
Cu stima,
Dr. Corneliu DOBRE
Laserderm CLINIQUE