caderea unghiilor la picioare

Boli de piele

Postata de fetitzacuminte cu 12 ani in urma.

buna ziua..mama mea are o problema de 2 saptamani ii cad unghiile de la picioare..nu o doare si nici nu simte cand cad..doar le gaseste in soseta si mi-a zis ca are o usoara durere cam o jumatate de ora dupa ce cade unghia..ma puteti ajuta si pe mine si sa-i spuneti despre ce ar putea fi vorba?va multumesc si astept raspunsul vostru(mama mea are 36 ani)

Raspunsuri (3)

Dr. Mirela Telipan

acum 12 ani

Trebuie sa mearga la o consultatie dermatologica, ptr a depista cauza; poate fi si o micoza unghiala

fetitzacuminte

acum 12 ani

mama are tromboflebita de 3 ani si a luat tratament..dar de un timp..nu a mai luat..ar putea cauza boala ei caderea unghiilor?

fetitzacuminte

acum 12 ani

mama re tromboflebita de 3 ani si a luat tratament dar de un timp nu a mai luat ..poate cauza aceasta caderea unghilor?