caderea parului

Boli de piele

Postata de Luminita91140070 cu 13 ani in urma.

Am 26 ani si in urma cu 6-7 luni a inceput sa imi cada parul. La inceput nu m-am speriat deoarece cam in fiecare toamna si primavara imi cade parul apoi isi revine dar de data asta nu s-a oprit caderea (mentionez ca eram si in timpul unei cure de slabire la care am renuntat in urma cu 3 luni ) . Problema e ca acum m-am ras in cap si am observat pete rosii pe scalp.

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Consultati un medic dermatolog.

Ion

acum 13 ani

Temperatura ridicata si bolile de piele sunt principalele cauze ale caderii parului.