buna

Boli de piele

Postata de YENY cu 11 ani in urma.

buna ziua,am si eu o intrebare,de foarte mult timp mi-au aparut in cap niste coji si nu pot scapa de ele de nici o forma.Am fost la medic si mi-a dat un sampon,dar fara nici un succes nu mai stiu ce sa mai fac,ma spal pe cap si a doua zi iar imi apar si sunt foarte inestetice.va rog astept un raspuns urgent multumesc

Raspunsuri (2)

Buna

acum 11 ani

Scrie-mi un email la ***@yahoo.com
Exista solutii simple pt. astfel de boli. Problema este in interior si nu la cap.

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Probabil este vorba despre dermatita seboreica; puteti folosi Diprosalic solutie 2 aplic./zi 7 zile, apoi numai simbata si duminica cateva saptamini, combinat cu sampon medical: ex. Mediket plus sau Kerium D.S ( La Roche Possay) sau Squanorm ( Ducray) de 2ori/ sapt.,5 min. la aplicare, minim 6 sapt.