Buna

Boli de piele

Postata de Shadow1987 cu 12 ani in urma.

Mi-au aparut niste bubite apoase pe fata dar si pe corp care s-au spart si au format un fel de iritatie a pieli care se manifesta in zonele mai afectate de pe fata prin arsuri/usturimi,imi puteti zice si mie despre ce boala este vorba?

Raspunsuri (5)

corina

acum 12 ani

si eu am avut ceva aseamanator...si mi-a fost recomandata ozonoterapia.

Am incercat si un ulei cu ozonide.

uite: http://www.puremed.ro/remedii-naturale-pentru-acnee/

Shadow1987

acum 12 ani

si ti-a trecut, pt k sincer sunt in stare sa incerc orice, pt k pe fata am aproape toata partea dreapta acoperita cu un fel de arsura si asemenea am si pe gat, doar pe maini si pe corp bubitele apoase s-au spart si au format un fel de bube circulare care tot cresc.

Iuli

acum 12 ani

Este o reclama, nu o baga in seama. A mai scris la 100 de afectiuni ca a folosit "ozonoterapia", nici nu stiu ce e, probabil o alta chestie de scos bani.
Medicul deramtolog ce ti-a zis?

corina

acum 12 ani

:)) nu e o alta chestie de scos bani. Daca ai citi un pic acest tip de tratament vei afla efectele pe care le are. Se foloseste de ceva vreme in afara. Mie mi-a fost recomadat de o prietena.

Un sfat nu obliga pe nimeni la nimik sa stii...

corina

Shadow1987

acum 12 ani

am mers la medicul meu de familie si a zis k e o alergie si mi-a prescris un tratament pe care il urmez acum dar nu prea da roade, asa k maine merg la un dermatolog pt k mi-e frica sa nu fie ceva mai grav si sa-mi ramana semne pe fata.