Buna ziua

Boli de piele

Postata de larisamaria cu 10 ani in urma.

De ceva vreme incep sa imi iasa niste pete pe corp . La inceput erau maro , dar odata cu expunerea la soare s-au decolorat si s-au facut albe . Care ar putea fi aparitia acestora ? Exista un tratament ? Va multumesc anticipat

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Poate fi pitiriazis versicolor insa este indicat sa consultati medicul dermatolog pentru un diagnostic cert si recomandari specifice.

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 10 ani

daca petele sunt numai pe trunchi atunci este posibil sa fie o boala numita pitiriazis verzicolor pe care o tratati cu nizoral crema dat pe tot trunchiul la 12 ore timp de 6 saptamani. la 15 zile schimbati rufaria intima si o fierbeti.

Gabor nicole

acum un an

Buna ziua am niste pe pete pe an zona ochilor și pe corp albe și nici de cum nu scap de iele