Buna ziua

Boli de piele

Postata de Patriotul cu 12 ani in urma.

De multa vreme inca de cand era la "mama acasa" am inceput a avea niste mancarimi in zona genitala . in ultima vreme aceste mancarimi sau accentuat , sunt insuportabile , am incercat diferite creme ca lop***ad , creme de galbenele... etc. pe moment im trece dar revin la catva zile si uneori persista mai mult timp.
Ce pot sa fac , tratament...?

Multumesc

Raspunsuri (3)

natalia

acum 12 ani

pana te vei hotara sa mergi la medic incearca ceaiul de pelin caldut ''''te va ajuta

Pena

acum 12 ani

Cel mai bine ar fi sa mergi la doctor. Esti barbat si daca scrii pt tine, trebuie sa mergi la dermato-venerologie. Ai candida sau o boala venerica. Pentru ameliorarea mancarimii spala-te cu apa calda in care ai dizolvat o lingura de bicarbonat de sodiu alimentar sau cumparat din farmacie( o lingura la 1litru de apa calda). Mergi la doctor. Sanatate.

Medic Epuran

acum 12 ani

Indicat ar fi să consultaţi un medic dermatolog pentru stabilirea unui diagnostic şi pentru stabilirea unui tratament