bubite

Boli de piele

Postata de marinela2587 cu 13 ani in urma.

Tatalui meu i-au iesit pe partea interioara a bratelor si a picioarelor niste bubite care au in varf puroi. Dupa ce se sparg ele sangereaza dupa care se usuca, el dandu-la cu albastru de metil. As vrea sa ne ajutati in diagnosticarea acestei boli si eventualele remedii naturiste pe care le putem folosi.

Raspunsuri (1)

Dr. Corneliu DOBRE

acum 13 ani

Simptomele pe care le descrieti pot corespunde mai multor boli. Va sfatuiesc sa apelati la un medic dermatolog.
Nu va recomand remedii naturiste atunci cind exista pentru o anumita boala tratamente cu medicamente.
075dermato