Bubite rosii si mancarimi

Boli de piele

Postata de Yrina cu 11 ani in urma.

De 1 luna mi-au aparut niste bubite rosii ca piscaturile de tantari si am si mancarimi..totul a inceput dupa ce am adoptat de pe strada o catelusa cu dermatita...vetul a zis ca nu e contagioasa dar din cauza sistemului imunitar am bubitele si mancarimile...am luat claritine si flonidan dar inca nu m-am vindecat...ce imi recomandati?precizez ca m-am spalat pana acum cu sapun cu sulf si nu am alergie la caini.Multumesc.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Ar fi bine sa consultati un medic dermatolog in vederea unui diagnostic si a recomandarilor adecvate.

rbc

acum 11 ani

buna ziua !

as dori sa va transmit niste informatii in legatura cu aceasta problema;putem discuta pe adresa [email protected].