bubite rosii si mancarimi cu vanatai

Boli de piele

Postata de ralu1234 cu 10 ani in urma.

buna ziua,
de vreo luna mi-au aparut miste bubite mici si rosii la nivelul picioarelor pe partea anterioara. daca ma scarpin mi se fac niste vanatai foarte mari. mancarimile sunt mai accentuate dupa dus cald si noaptea. am fost la dermatolog si am luat tratament cu xyzal si lop***al crelo fara nici un rezultat, mai rzu aceste bubite s-au extins in partea de sus a corpului pe burta, maini, coate si pe spate doar paralel cu coloana vertebrala.
sunt foarete stresata mai ales ca daca ma scarpin imi produc niste vanatai enorme.
ma puteti ajuta cu vereun sfat?
multumesc,

Raspunsuri (4)

Jen

acum 9 ani

Buna. Prin aceeasi situatie trec si eu acum. Spune-mi te rog cum ai rezolvat problema? Multumesc

ana

acum 8 ani

Spune-mi si mie cum ai rezolvat aceasta problema. O am si eu si nu reusesc in niciun fel sa scap. Niciun tratament nu functioneaza si mancarimile sunt insuportabile iar vanataile apar imediat ce ma scarpin.

Simona

acum 8 ani

Fetelor va rog sa imi spuneti si mie despre ce e vorba.La fel am si eu de 2 saptamani. Cum ati scapat de mancarimile astea?Multumesc

Mihaela

acum 11 luni

Buna! A reusit cineva sa afle despre ce afectiune este vorba? Si mie mi se intmpla la fel.