bubite rosii pe coate ,incheieturi

Boli de piele

Postata de andr33ap cu 12 ani in urma.

buna ziua...am si eu o intrebare...prietenul meu a fost diagnosticat cu scabie.am locuit impreauna,am avut contacte...,intrebarea mea este daca sunt si eu contaminata,si ce trebuie sa fac in acest sens.mentionez ca el se trateaza cu unguent cu benzoat de benzil si un alt unguent...elocom...multumesc frumos.

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

In cazul in care o persoana este diagnosticata cu scabie, toti membrii familiei si persoanenele apropiate trebuie evaluate si tratate de scabie chiar daca ele nu manifesta nici-un simptom. Prin urmare, adresati-va medicului dermatolog!

andr33ap

acum 12 ani

multumesc frumos pentru raspuns...

anonim

acum 11 ani

se poate muri de la sacabie?