Bubite rosii la zona capului la un non-nascut sunt normale?

Boli de piele Afectiunile pielii la copii Afectiuni minore ale pielii

Postata de MembruMobileApp1516672166 cu 6 ani in urma.

Buna ziua . Fiul meu in varsta de o luna are multe bubite rosii pe fata,scalp, ceafa,in spatele urechilor,gat,umeri si deasupra pieptului . Sunt foarte mici si unele au cap alb. Am fost aici la medic (in u.k) si mi.sa zis ca este viral si mi sa dat o crema antibacteriana.. doctorii de aici din u.k nu imi inspira incredere pentru ca am mai avut o problema cu bebelusul si abia dupa ce am vazut 6 doctorii diferiti sa descoperit ca avea infectie si ii sa dat antibiotic. Nu stiu daca este din cauza ca transpira sau sunt bubitele acelea de lapte pe care le fac bebelusi dar se raspandesc si par foarte agitate . Tin sa mentionez ca este de o saptamana pe erythromicina antibiotic pentru infectia de la ochi si mai are inca o saptamana de luat . Va rog sa ma ajutati cu un raspuns. Multumesc mult

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Alergiile/miliaria-alergia-eruptia-cauzata-de-caldura_831

Utilizator11530637955

acum 5 ani

I.au trecut bubitele??