Bubite pe piele

Boli de piele

Postata de Gurgu Carmen cu 9 ani in urma.

Mi au aparut niste bubite pe piele , sunt de culoarea pielii si am pe tot corpul ..arata ca si cele cand iti este frig si se face pielea de gaina doar ca pe mine ma mananca si daca ma scarpin se fac mai mari.Mi au aparut imediat dupa ce am venit de la mare ..ma ars soarele si m am dat cu o crema de la AVON ca sa mi mai calmeze arsurile si a doua zi mi au aparut bubitele .Stiti ce ar putea fi ? le am de 2 zile si nu mi au trecut

Raspunsuri (6)

a.le.xa.

acum 9 ani

Cu siguranta de la soare ai facut aceste bubite de la soare care nu mai este sanatos deloc. Ia-ti niste Advantan Milk si incearca daca nu trec du-te la un dermatolog. Si nu mai folosi deocamdata nici o crema de corp. Si mai poti incerca si cu clotrimazol dar intai ia Advantan

Gurgu Carmen

acum 9 ani

Multumesc! O sa incerc sa vad daca merge.

a.le.xa.

acum 9 ani

Nu ai de ce sa imi spui si mie daca tia trecut. Tratamentul trebuie facut sapte zile si am uitat advantan de doua ori pe zi si ia cate un aierius cate unu pe zi Sanatate

Sari

acum 9 ani

Cand ai probleme de piele, este foarte bun ZYNERITT, are zinc in compozitie, care reface pielea si vindeca foarte repede.
Cu unguent de alor vera se calmeaza foarte bine arsuri de piele.

Gurgu Carmen

acum 9 ani

Stiam ca zynerittul este bun pentru coșuri, nu stiam ca si pentru piele în general

Gurgu Carmen

acum 9 ani

Stiam ca zynerittul este bun pentru coșuri, nu stiam ca si pentru piele în general