bubite pe corp ( ca niste piscaturi de tantari)

Boli de piele

Postata de florip63 cu 9 ani in urma.

Acum 2 ani am facut facut niste bubite care au fost diagnosticate de medic ca fiind alegie la soare, dar acum bubitele care imi apar pe maini, sau pe picioare, acum mi-au aparut si pe burta cate doua, trei la un loc ca niste piscaturi de tantari mici, rosii cu un pic de cap galbui, cu senzatie de prurit, si care apar saptamanal cam doua trei pe saptamana, Cele vechi dispar cam in trei -patru saptamani. In fiecare week-end merg la tara si ma gandesc ca poate fi o alergie la praf, sau miros, sau poate la insecte... nu imi dau seama de la ce imi apar. Au aparut chiar si in saptamana in care nu a fost soare deloc. De regula apar lunea si martea, deci, de aceea fac asocierea cu faptul ca imi apar dupa ce merg in week-end la tara. Nu stiu ce sa fac sa previn aparitia lor

Raspunsuri (1)

nan anton

acum 9 ani

daca i-ti apar lunea si martea .... e clar esti alergica la munca si dispar dupa 4 saptamani , cand iei salariul.