bubite mici si dureroase

Boli de piele

Postata de alexandra133 cu 13 ani in urma.

De acum 3 zile sunr bolnava am facut o infectie la amigdalite foarte mare am facut febra mare frisoane dar acum totul e spre bine iau tratament cu antibiotice...dar intrebarea mea este alta de ieri au inceput sa-mi apara pe maini prima data apoi de picioare si acum vad ca imi apar pe fata niste bubite mici si rosii dureroase cand le ating am impresia unei intepaturi
nu stiu de la ce sunt mi-ati putea spune sunt de la temperatura sau vreo alergie de la ceva eu nu ma stiu alergica sau poate fii alta cauza
va multumesc si astept raspuns pentru ca sunt ingrijorata nu vreau sa se inmulteasca

Raspunsuri (5)

ina

acum 13 ani

poate fi o reactie alergica la tratament,
Mergi la un dermatolog

Iuli

acum 13 ani

Sa nu fie o boala infectioasa (oreion, varicela etc). Mergi la un spital de boli infectioase pt diagnostic si tratament si pana atunci nu iesi din casa si evita contactul cu alte persoane.

florin

acum 13 ani

stai linistita.scabia nu ti apare in niciun caz pe fata.doar la bebelusi.poate fi o reactie alergica la medicamentele luate.

POHRIB IULIANA

acum 8 ani

POHRIB IULIANA

acum 8 ani

BUNA SI EU SANT FOARTE SPERIATA CA MIA ESIT NISTE BURONELE FOARTE MARUNTE SI MANCATOARE PE CORP,PE MAINI PE BURTA PE PUCIOARE SI MIE TARE TEAMA DA NU SE IA SI LA BEBELUSU MWU PE CARE IL ALAPTEZ ,SA IMI ZICA SI MIE CINEVADACA SUNT BUBITE CARE SE TRANSMIT SI CUM PIT SA SCAP DE ELE MAI REPEDE CA DEJA AM O SAPTAMANA SI NUI SAU REDUS MAI DE LOC TOT SE INMULTESC