Bubite mici pe tot corpul

Boli de piele

Postata de Cornel2141 cu 8 ani in urma.

Buna seara , de vreo 2 saptamani mi-au aparut cateva bubite mici pe maini ,aparent inocente, dar in decursul zilelor au inceput sa am mancarimi ingrozitoare si deasemenea bubitele s-au extins peste tot pe corp.Imi poate spune cineva daca este vorba despre o intoxicatie sau vreo boala de piele.. si ce sa fac ca sa imi treaca, mentionez ca am 14 ani. Multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

Dutescu Maria Dermatolog

acum 8 ani

Trebuie sa te duci la un consult medical Poate fi o boala infectioasa sau o boala dermatologica,alergica sau nealergica asta se constata numai prin consultDiscuta cu parintii.Dr Dutescu

Utilizator11596808936

acum 3 ani

Buna ziua..de aseara mi -au iesit niste bubite mici ca niste puncte rosii...cu mancarime binenteles...in jurul gatului..de dupa urechi..zona decolteului si brate...am fost la farmacie si mi sa dat claritine..1 tb pe zi...hidrocortizon unguent 10 mg...si ibuprofen 400mg...ce ma sfatuiti sa fac ???