Bubite langa zona inghinala

Boli de piele

Postata de CrinaMatei cu 11 ani in urma.

Buna ziua, am si eu o intrebare si va rog daca se poate sa ma ajutati cu un sfat. De 3 zile mi-au aparut langa zona inghinala (doar pe partea dreapta) bubite rosii si cateva ac***a varful negru-albastrui. Am si mancarimi uneori si nu stiu de la ce mi-au aparut. Am folosit o crema cu aloe vera dar fara niciun rezultat.

Raspunsuri (4)

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

din descriere e posibil sa fie vorba de o ciuperca pentru care se unge timp de 6 saptamani cu clotrimazol crema de la farmacie, sa nu purtati imbracaminte sintetica ci numai de bumbac 100%.

CrinaMatei

acum 11 ani

Va multumesc pentru atentia acordata si pentru sfatul dumneavoastra

CrinaMatei

acum 11 ani

As mai avea o intrebare daca se poate. Este indicat sa folosesc anticonceptionale in timp ce folosesc si aceasta crema ? ma gandesc ca nu are de-a face. Si daca pot merge la strand in acest timp sau nu.

mariana

acum 11 ani

buna ziua. eu am avut o astfel de problema si nu am reusit sa o tratez. am fost la doctor si mi s-a spus sa ma dau cu solutie castelani si crema triderm. apoi am luat antibiotice oxacilina si am facut masaj local cu diclofenac crema si canamicina. nici acum nu am reusit sa scap de problema asa ca daca stiti alte remedii va rog sa imi spuneti si mie. buba mea se alfa sub piele, este de culoare maro si este cat bobul de mazare.