bube pe corp

Boli de piele

Postata de Andreea bab cu 10 ani in urma.

BUNA ZIUA.AM SI EU O PROBLEMA.DE CEVA TIMP IMI APAR BUBE ROSII PE TOT CORPUL.FUND,PICIOARE ,SPATE SI MAINI.IMI APAR SI DISPAR SI NU IMI TREC.AM 22 DE ANI.DIN CE CAUZA?VA ROG AJUTATI-MA!

Raspunsuri (6)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul dermatolog pentru evaluare.

delia

acum 10 ani

buna, si mie imi ies si le am de cateva luni de zile.

delia

acum 10 ani

Eu iau Curatarea Sangelui de la Fares (plafar)-2 linguri dimi 2 seara, coacaz negru de la plant extract, cedru si platan, imi amelioreaza starea de mancarime si imi reduce inflamatia si ma dau cu otet.

mihai

acum 10 ani

si eu am delia uni imi spun ca este infectie in sange
Lucrez in anglia de 2 ani .si de 1 luna si jumatate tot am bube, si eu nu stiu cum sa scap de ele si am cateodata niste mancarimi de nu pot sa suport trebuie sa ma scarpin . te rog eu mult sa ma informezi si pe mine daca ai gasit ceva bun pentru trecerea lor. multumesc frumos

Anne

acum 9 ani

Si eu am aceeasi problema deja de 3 luni ,am facut ANALIZELE(hELICOBACTER PYLORI ,TOXOCARA CANIS,ANTIGEN GIARDIA,CREATINIA SERICA,GAMA,GLUCOZA SERICA,ASLO,HEMATOLOGIE,VSH,CULTURA EXSUDAT FARINGIAN,3 EXAMENE COPROPARAZITOLOGIC,URINA BIOCHIMIE SI SEDIMENT) la aceste examene toate mi-au iesit bine in-afara de GPT/ALAT/ALT care in loc de

vlad

acum 8 ani

Da era si clar ca asta trebuie de facut ! dar o parere ceva ? asta asteptam aici ! Obligatoriu de mers la dermatolog . Dar omul mai e ocupat ,speriat , panicat . Vine aici pentru o parere indiferent buna rea ! Un fel de pregatire emotionala as zice eu. Si dumneata