Bube asemănătoare furuncul pe coapsa internă?

Boli de piele

Postata de Utilizator11571006663 cu 4 ani in urma.

Salut. De câteva săptămâni mi-au apărut pe coapsa internă și linia bikinilor niște bube asemănătoare cu furuncul dar de o consistență tare, că mușcătura de păianjen iar după folosirea cremei Baneocin dispare iar după o săptămână reapare? Oare ce poate fi? Menționez că si partenerului i-a apărut o astfel de buba pe penis si mâncărimi in zona pubiană. Iar acum o lună am aflat la analize ca am streptococ pyogenos. Aceasta să fie cauza? Mulțumesc

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectii-cu-streptococi--stafilococi-si-alte-bacterii/infectiile-streptococice_665