buba cu puroi

Boli de piele

Postata de anonim1985 cu 10 ani in urma.

salut am si eu o problema care nu are rezolvare...in zona coapsei imi iese o buba de marimea unei nuci cu multe pungute de puroi galbui,am aceasta problema de vreo 3 ani...si a iesit in tot acest timp de 4 sau 5 ori(apare si dispare in acelasi lod de fiecare data).....am mers la medici dar se pare ca nu mi-au gasit nici pana acum cauza....ma poate ajuta cineva?

Raspunsuri (2)

Dr. Chivu Sorina

acum 10 ani

Buna ziua,
V-as recomanda sa consultati un medic dermatolog cand aveti leziunea activa. Conform descrierii este foarte probabil sa fie un herpes simplex. Acesta poate avea si alte localizari decat cele clasice la granitele cutaneo-mucoase. Dar pentru un diagnostic corect si sigur trebuie sa ajungeti la un dermatolog cand aveti leziuni.
Multa sanatate.

mergi la un medic homeopat

acum 10 ani

La astfel de probleme medicina clasica e neputincioasa si chiar poate face rau.
mergi la un medic homeopat bun, insa este greu sa alegi unul cu adevarat bun caci multi sunt amatori...Homeopatia a eficienta, insa depinde mult de medic.