Besici mici in palama dreapta pline de lichid

Boli de piele

Postata de demianpatricia cu 12 ani in urma.

Imi apar niste basici mici in palma dreapta , pline de un lichid, care apoi se sparg si se usuca Am luat de la farmacie Exoderil , dar vad ca nu prea da rezultate
Ce imi recomandati?

Raspunsuri (4)

Carpe Diem

acum 12 ani

Poti sa incerci Lamisil sau sa mergi la dermatolog.

miha

acum 12 ani

inerca si cu sapun natural cu ioni de argint
http://www.facebook.com/pages/Sapun-Natural-cu-Ioni-de-Argint/114712968607477?sk=info#!/pages/Sapun-Natural-cu-Ioni-de-Argint/114712968607477?sk=wall

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,
puteti lega aparitia acestor basici in palma de vreo activitate anume? de cand v-au aparut? este prima oara cand apar? mai aveti astfel de leziuni si in alte zone ale corpului? ati urmat vreun tratament pana acum? mai urmati si alte tratamente pentru alte boli?
cea mai buna solutie, totusi, este sa mergeti la un consult dermatologic. ce vi se pare dumneavoastra a fi o simpla ''''basicuta'''', poate face parte din ceva mai complex.

va urez o seara buna

demianpatricia

acum 12 ani

Mi-au mai aprut pe degete inainte cu vreo 10 ani, apar si dispar, dar acum s-au mutat in mijlocul pamei, ma mananca, ma dor, se sparg , se usuca , ma dor si nu mai dispar
Sunt basicute mici, cu lichid transparent, care apoi se face albicios
Cu respect,