ARSURA CU LICHID FIERBINTE

Boli de piele

Postata de alex_alecs cu 12 ani in urma.

Buna ziua, am o mare problema. Sunt oparit cu lichid fierbinte , cam 40 % din suprafata corpului , arsuri de gradul 1-2 si 3 .... imi puteti spune care sunt riscurile pana la vindecare ? se poate infecta .. ? am stat cu fasa 3 zile dupa care m au lasat liber la spital .. problema e ca ustura extrem de tare .. si se formeaza ceva galben , ca un fel de puroi .. :( .. in fiecare zi mi se face baie ..... oare ce asi putea face ? care sunt riscurile .. ? ce metode de vindecare pot gasi ? multumesc anticipat.

Raspunsuri (3)

Dr. Corneliu DOBRE

acum 12 ani

Se pare ca sunteti internat la sectia de arsi la o clinica de Chirurgie plastica. Sunteti pe miini bune. Internetul nu va poate ajuta in acest caz prea mult.
075dermato

Domnul doctor!!

acum 12 ani

Va rog mult sa-mi raspundeti acum ca am putut sa va gasesc online, ce se face in cazul acestor pacienti, sunt chiar interesata. Si as mai avea o alta problema personala care tine de specializarea dvs, cum as putea lua legatura cu dvs. Ptr a ma ajuta in problema mea, eu sunt din dambovita si aici nu am gasit un doctor care sa ma ajute. Va multumesc!

Iuli

acum 12 ani

Domnul doctor a lasat mai sus numarul, 075dermato.