anticonceptionale

Boli de piele

Postata de Fluturas021 cu 11 ani in urma.

Buna ziua.. am si eu o intrebare. Aseara am luat prina pilula de ac si de dimineata nam trezit cu durere de cap si stare de greata si am vomitat..oare de la ce sa fie ? Mentionez ca este prina data cand incep sa iau

Raspunsuri (2)

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

daca prin ac intelegeti pilule anticonceptionale, ele intr-adevar sunt eficiente pt. a preveni sarcina, dar nu in totalitate de 100%, in schimb au efecte secundare in mai multe planuri.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Aceste simptome pot fi datorate anticonceptionalelor , de aceea este recomandat sa consultati medicul ginecolog in vederea unei alterantive de contraceptie.
De asemenea, este bine sa fiti evaluata si de catre un medic internist (efectuarea unei ecografii abdominale cu vizualizarea sistemului hepato-biliar).