ANALIZE

Boli de piele

Postata de dalilamada cu 12 ani in urma.

Buna seara.as vrea sa incep sa iau anticonceptionale,am fost la un doctor ginecolog si mi-a recomandat marvelon fara a-mi cere sa fac niciun fel de analize.Bineinteles ca nu iau nimic inainte de a-mi face analizele si asta vreau sa va intreb:ce analize trebuie facute. si la ce medic sa ma duc sa le citeasca si sa-mi prescrie pastilele:ginecolog(dat fiind ca e este vorba de anticonceptionale),endocrinolog(pt ca e vorba de analize hormonale) sau dermatolog pt ca am si ceva probleme cu acneea?am citit de internet,dar tot sunt nelamurita.multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

Dr. Mirela Telipan

acum 12 ani

Daca aveti probleme cu acneea, mergeti la dermatolog care va poate indica si investigatiile hormonale si tratamentul adecvat si va poate trimite in functie de rezultate si la endocrinolog.