am si eu o problema

Boli de piele

Postata de adelina22145261 cu 14 ani in urma.

aseara din m-am scarpinat cu unghiile pe picior.si dupa am constatat ca s-a rupt ceva de acolo.nu sunt sigura ca era o alunita dar totusi imi este frica.nu a sangerat deloc si de aia nu stiu ce sa cred.acum imi amorteste piciorul drept.sa fie de la ceea ce s-a rupt?astept raspuns.multumesc anticipat

Raspunsuri (1)

yellow

acum 14 ani

eu am o alunita pa gat in spate si cand eram mica ma raneam cu pieptanul, imi facea ingrozitor de rau.si acuma cand ma scarpin trebuie sa fiu foarte atenta. insa daca ti se rupe o alunita iti curge sange, poate s-a luat doar un strat de piele.oricum fii foarte atenta ca sunt pericoloase.piciorul poate sa amortiasca si de la altceva, nu poti asocia asa usor o durere cu o mica zgarietura provocata prin scarpinare