am si eu o intrebare?!

Boli de piele

Postata de simona288115773 cu 15 ani in urma.

mi-a aparut in partea stanga a abdomenului niste pete rosii cu stare de mancarime... si daca ma scarpin mi se extinde... am fost la mediucul de familie si mi-a dat un bilet de trimite la dermatologie si in acel bilet diagnosticul este MICOZA CUTANATA ABDOMINALA... as vrea sa stiu din ce cauza mi-a aparut aceasta micoza si cu ce medicament sau unguient imi trece... va multumesc!

Raspunsuri (2)

morwena

acum 15 ani

Nekey, diagnosticul este un diagnostic general, nu unul exact. In categoria micozelor cutanate intra foarte multe boli. Medicul de familie te-a trimis la dermatolog tocmai pentru ca acesta este medic specialist si iti va putea spune cu precizie diagnosticul exact.

Mihai413116157

acum 15 ani

aceasta iritatie poate ai facut-o din cauza cataramei de la curea.spun asta pt ca si mie mi se intampla ,ma irit si de la capsele de la blugi pe care a trebuit sa lipesc un leucoplast pt a nu mai fi metalul in contact direct cu pielea.