Am psoriazis pe scalp.C e tratament mi-ați recomanda?

Boli de piele Infectie molluscum contagiosum

Postata de MembruMobileApp1481199177 cu 7 ani in urma.

Am folosit crema de la xmed dar mi se pare că efectul acestuia s-a diminuat. Din contră parcă se extinde, mi-a apărut și pe bărbie, mustață, la baza nasului și sprâncene.

Raspunsuri (1)

Gheorghe S

acum 9 luni

Nu știu de ce se ascunde așa ceva,am suferit de psoriazis la scalp de 15 ani, fără remedii,purtam șapcă...de 3 luni am intrat pe o dieta alimentară pentru a scăpa de 15 kg și am renunțat și la a mai consuma zahăr,sucuri, prăjituri și alte chestii bune cu zahăr.Dupa doar 2 luni am scăpat de mătreață și psoriazis in cap și de 12kg... Bineînțeles înainte nu găsisem nici o soluție practica.Sper sa nu șteargă mesajul.