am capul umflat

Boli de piele

Postata de marius_mx cu 12 ani in urma.

buna seara! Ieri dimineata m-am trezit...am baut daua cescute de cafea am fumat 3 tigari si am mancat o cireasa.Drept urmare cam in 2 ore a inceput sa m-i se umfle catup(ceva in genul unei ciuperci)...ziceai ca am cap de alien.Am fost la urgente mi-au facut o injectie si mi-au dat o pastiluta.Am fost si la dermatolog care mi0a zis ca am urticarie acuta dar nu stie de la ce...probabil si de la soare ca m-am ras in cap si am stat si la soare.Astazi dimineata nu mai aveam parca nimic...dar am baut o cafea mica si in doua ore iar a incepu sa se umfle capul dar nu asa de rau ..Cu toate ca luasem pastilelepastilele prescrise#ranitidina,xyzal si peritol# Ce ar putea sa fie ...sa am alegie la cafea! Tin sa precizez ca nu am mancarimi./

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 12 ani

E o alergie grava la cafea. NU MAI BEA din ea! Eventual incearca maine sau poimaine dimineata sa cumperi alt fel de cafea si sa iei 2 guri sa vezi ce se intampla. E posibil ca aceasta cafea sa fie stricata, expirata etc. Daca faci la fel si de la alta cafea, nu mai are rost sa iti spun ca nu mai ai voie sa bei deloc.

Nirolf

acum 12 ani

Incearca si bea ceai chinezesc in loc de cafea, vezi daca nu te simti mai bine.
Din cele citite de mine, fumatorii sunt mai sensibili la alergii, ar fi bine ca macar sa reduci consumul de tigari, asta pe langa faptul ca fumatul este un factor de risc in n alte probleme: hipertensiune, cancer, boli cardio-vasculare, boli pulmonare, boli de piele sau digestive, etc.

marius_mx

acum 12 ani

va multumesc pentru raspunsuri...am fost la dermatolog si continui tratamentul cu pastilele de mai sus,se pare ca trebuie sa tin un regim strict cateva luni de zile..
Sanatate multa tuturor!

ramona

acum 11 ani

mie mi so unflat capul e ca o galca in spate si ma doare ingrozitor de 2 zile ...oare de la ce poate fi?'' o fi pe baza nerzoasa?